Soczewki okularowe
Współpracujemy z największymi i najbardziej cenionymi dostawcami soczewek okularowych takimi jak Hoya, Seiko, Essilor, Jeleniogórskie Zakłady Optyczne czy Szajna. Oferujemy i stosujemy rozwiązania optyczne dla każdej korekcji. Nasz personel z chęcią przedstawi szereg możliwości, odpowiadających Państwa potrzebom. Każdy rodzaj proponowanych przez nas soczewek okularowych może zostać uszlachetniony w najnowocześniejsze wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne, które oprócz zwiększenia przejrzystości soczewki dają użytkownikom dodatkowe korzyści takie, jak zwiększona odporność na zarysowania, łatwość czyszczenia czy antystatyczność.
Nowością są powłoki antyrefleksyjne rozszerzające ochronę wzroku poprzez neutralizację szkodliwej części niebieskiego światła emitowanego przez ekrany monitorów, tabletów i telefonów, czy dodatkową neutralizację promieniowania ultrafioletowego (UV). Na większości soczewek można zastosować także specjalne barwienia rozszerzające użyteczność okularów. W celu precyzyjnego dopasowania okularów wykonujemy pomiary nowoczesnym systemem wideocentracji.

Jednoogniskowe

Są podstawowym wyborem i jednocześnie największą grupą soczewek okularowych. 

Oprócz najprostszych soczewek okularowych korygujących wady sferyczne i astygmatyzm, oferujemy produkty poliwęglanowe o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej czy soczewki „odchudzane”, które pozwalają zachować estetykę nawet przy dużych wartościach korekcyjnych. 

Możliwe jest również wykonanie soczewek w technologii asferycznej czy atorycznej, która pozwala na otrzymanie cienkiej soczewki. Nowością są jednoogniskowe soczewki okularowe wykonane w technologii komputerowej, indywidualizowane dla danej oprawy i danego użytkownika dla jeszcze lepszego odwzorowania widzenia we wszystkich kierunkach.

Jednoogniskowe specjalne

Dla osób pracujących intensywnie z bliżą a niewymagających jeszcze dodatkowej korekcji do czytania oferujemy relaksacyjne soczewki okularowe wspierające długotrwałą pracę w bliży i zwiększające komfort pracy.

Dla bardzo dużych wartości korekcyjnych oferujemy specjalne konstrukcje lentikularne, dwuwypukłe czy ze zredukowaną grubością brzegową.

Dwuogniskowe

Dla osób potrzebujących korekcji do dali i bliży są podstawowym wyborem łączącym możliwość widzenia w różnych sytuacjach w jednej parze okularów.

Wyróżnia je szeroka strefa do obserwacji dali i wyraźnie oddzielona wstawka/wtopka do obserwacji bliży. Oferujemy rozwiązania z różną szerokością wstawek do bliży, wykonane ze szkła i tworzywa.

Biurowe (do bliży i odległości pośrednich)

To nowoczesne rozwiązanie dające komfort pracy z tekstem i przy komputerze a także w pomieszczeniach. 

Soczewki okularowe tego typu wyróżnia płynna zmiana mocy optycznej, bez wyraźnej linii podziału. 

Szereg oferowanych przez nas rozwiązań konstrukcyjnych pozwala na naturalne i swobodne ostre widzenie podczas pracy biurowej czy ogólnie we wnętrzach od odległości czytania do nawet 4 metrów.

Progresywne

Są to soczewki okularowe wieloogniskowe z płynną zmianą mocy optycznej pozwalające na ostre widzenie na wszystkie odległości: bliż, odległości pośrednie i dal. 

Oferujemy szereg rozwiązań progresywnych, od ekonomicznych do najbardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji indywidualizowanych na podstawie stylu życia użytkownika, jego warunków anatomicznych, potrzebnej korekcji i wybranej oprawy, co pozwala na uzyskanie komfortowego i swobodnego widzenia w każdej sytuacji.

Konstrukcje specjalne

W naszej ofercie można znaleźć również specjalne soczewki okularowe dedykowane kierowcom, soczewki okularowe ze specjalizowanymi filtrami kolorowymi dostosowane do uprawiania różnych dyscyplin sportowych czy też dla osób z chorobami plamki żółtej czy rozwiązania wieloogniskowe dla specyficznych typów prac.
 :
 :
 :
 :
 :
Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!