O nas

Nasze początki

Pierwsze nasze spotkanie z optyką miało miejsce już w 1975 roku w Ośrodku Soczewek Kontaktowych w Gdańsku, gdzie były produkowane i aplikowane jedne z pierwszych w Polsce stabilnokształtnych (twardych) soczewek kontaktowych.

Od tego czasu systematycznie poszerzamy naszą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie optyki a samodzielną firmą jesteśmy od 1989r.

Obecnie prowadzimy salony optyczne w Gdańsku, Sopocie i Rotmance (k. Pruszcza Gdańskiego). W każdym z nich czeka na Państwa specjalistyczny sprzęt diagnostyczny i profesjonalna obsługa.

W skład Zakładu Optycznego OPTAL wchodzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej połączony z naszym salonem w Gdańsku. Przyjmują w nim lekarze okuliści posiadający dużą wiedzę i doświadczenie. We wszystkich naszych salonach swoje usługi oferują także specjaliści optometrii, którzy we współpracy z okulistami zapewniają kompleksową diagnostykę widzenia.

W połączeniu z pracującymi w naszych salonach dyplomowanymi optykami jesteśmy w stanie zapewnić Państwu pełen wachlarz usług.

Usługi najwyższej jakości

Specjalizujemy się w aplikacji soczewek kontaktowych stabilnokształtnych (twardych), hybrydowych i multifokalnych (wieloogniskowych). Oferujemy także szeroką gamę kontaktowych soczewek sferycznych i torycznych (do korekcji astygmatyzmu) o zróżnicowanych okresach noszenia i wykonanych z najnowocześniejszych materiałów.

Współpracujemy z wiodącymi na świecie firmami produkującymi soczewki okularowe, co pozwala nam zaoferować Państwu rozwiązania od najprostszych okularowych soczewek jednoogniskowych po najbardziej zaawansowane i indywidualizowane konstrukcje wieloogniskowe, tak by dla każdego z Państwa znaleźć te najbardziej odpowiadające potrzebom i możliwościom.

Dla osób z problemami wzrokowymi związanymi z wiekiem oferujemy także dobór specjalistycznych pomocy optycznych, które mogą w znacznym stopniu podnieść jakość życia.

W przypadku pomocy optycznych, okularów jak i soczewek kontaktowych mogą Państwo zrealizować u nas dofinansowanie (refundację) Narodowego Funduszu Zdrowia.
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszych salonów i skorzystania z naszych usług.