Soczewki kontaktowe
Aplikacją soczewek kontaktowych zajmujemy się od momentu, gdy pojawiły się na rynku polskim. Od lat współpracujemy z wiodącymi producentami soczewek kontaktowych takimi jak: CooperVision, Hecht, Johnson&Johnson, Alcon i in. Soczewki kontaktowe są świetnym uzupełnieniem okularów korekcyjnych.
Są idealne dla osób aktywnych, uprawiających sport i ceniących sobie zalety pełnego pola widzenia. W naszych salonach przeprowadzamy profesjonalne badanie, dobór, aplikację oraz szkolenie dotyczące zasad higieny i użytkowania soczewek kontaktowych.

Twarde

Twarde soczewki kontaktowe mają zastosowanie w korekcji wszystkich wad refrakcji a przede wszystkim stożka rogówki i innego typu degeneracyjnych zmian rogówki. 

Soczewki twarde są łatwe w pielęgnacji, zakładaniu i zdejmowaniu oraz odznaczają się większą trwałością materiału, co gwarantuje, w odróżnieniu od soczewek miękkich, dłuższą ich żywotność. 

Są najzdrowszym produktem spośród wszystkich soczewek kontaktowych.

Hybrydowe

Soczewka hybrydowa łączy w sobie cechy soczewki twardej i miękkiej. Najczęściej stosuje się ją do korekcji stożka rogówki lub przy innych deformacjach rogówki. 

Idealnie się sprawdzi u osób z regularnym i nieregularnym astygmatyzmem. 

Będzie dobrym rozwiązaniem podczas aktywności fizycznych, gdyż jest bardziej stabilna niż soczewka twarda.

Miękkie

Rozmaitość typów miękkich soczewek kontaktowych dostępnych obecnie na rynku zależy nie tylko od rodzaju korygowanej wady wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm), ale także od trwałości (soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne) oraz parametrów składowych materiału, z którego są produkowane.

W celu utrzymania oczu i wzroku pacjenta w jak najlepszej kondycji i zdrowiu, dobieramy soczewki miękkie dla niemalże każdej korekcji i przekazujemy niezbędne informacje na ich temat.

Opatrunkowe i protetyczne

Oferujemy kontaktowe soczewki opatrunkowe dedykowane dla osób po zabiegach chirurgicznych oraz soczewki protetyczne stosowane w celach estetycznych po urazach mechanicznych oka.
 :
 :
 :
 :
 :
 :
 :
Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!